W dniu 9 lipca 2021r. odbyła się już druga zbiórka naszej drużyny.

Tego dnia głównym założeniem spotkania było szczegółowe zapoznanie się ze sprzętem, który posiadamy na wyposażeniu ciężkiego wozu GCBA Tatra oraz lekkiego wozu bojowego GLBA Iveco. Po szczegółowym zaprezentowaniu wyposażenia oraz prezentacji jego działania przyszedł moment na drugi etap naszej zbiórki, a był nim piątek gospodarczy, który odbywa się regularnie co tydzień w naszej jednostce. Dzięki niemu nasi młodzi druhowie mogli zaobserwować tajniki bezpiecznej obsługi sprzętu takiego jak agregat prądotówrczy czy też pompa szlamowa. Po tej części nasi młodzi strażacy przeszli już do trzeciego etapu naszej zbiórki, a było nim kompleksowe zapoznanie się ze schematem budowy lini gaśniczej! Młodzi druhowie nabyli wiedzę oraz praktyczne umiejętności w prawidłowym rozwijaniu oraz zwijaniu węży pożarniczych oraz dowiedzieli z jakich poszczególnych elementów składa się odcinek bojowy.

Spotkanie zakończyło się po około 2,5 godzinach. Serdecznie zapraszamy każdą zainteresowaną osobę, która wyraziła by chęć wstąpienia w szeregi MDP Maruszyna. Kontakt z Opiekunem MDP - Paweł Zych, numer kontaktowy 790-848-366.