Wyjazd nr 24/2022

W dniu 24 listopada 2022 r. tuż po godzinie 16⁰⁰ Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Za Żor w Maruszynie.

Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami GCBA oraz GLBA oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu.

Po przyjeździe na miejsce zastano rozwinięty pożar budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki z terenu gminy Szaflary. Strażacy po rozwinięciu linii gaśniczych oraz podaniu prądu wody w natarciu na palący się budynek przystąpili do przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w celu odnalezienia osoby poszkodowanej. W trakcie pożaru odnaleziono poszkodowaną kobietę w wieku ok. 60 lat, ewakuowano i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Mimo starań strażaków oraz ratowników nie udało się uratować kobiety.

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszania pogorzeliska.

Fot.: materiały własne, goral.info.pl