OSP Maruszyna

Ochotnicza
Straż Pożarna
w Maruszynie

Menu

Wyjazd nr 18/2024

 
Koniec czerwca okazał się dla nas bardzo pracowity, oprócz ćwiczeń powiatowych „SAG 2024” organizowaliśmy i uczestniczyliśmy w ćwiczeniach gminnych jednostek OSP, ale o tym w kolejnym poście.
 
W dniu 24 czerwca kilkanaście minut przed godziną 10°° zostaliśmy zadysponowani zastępami GLBA oraz GCBA do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Skrzypne.
 
W trakcie dojazdu do działań widoczne były bardzo duże i gęste kłęby dymu w trudnym terenie.
 
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar zabudowań mieszkalnych oraz gospodarczych. Nasze działania polegały na podawaniu prądów wody w natarciu na palące się obiekty oraz w późniejszej fazie na rozbiórce i przelewaniu pogorzeliska.
 
W trakcie trwania akcji został zadysponowany również QUAD, który okazał się niezwykle pomocny podczas budowania zaopatrzenia wodnego z oddalonego od pożaru o 1,5 km punktu czerpania wody na rzece „Mały Rogoźnik”.
 
Działania ratowniczo-gaśnicze oraz prace rozbiórkowe trwały do późnych godzin wieczornych a w akcji zaangażowane były liczne siły i środki z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Serce Podhala - Gmina Szaflary, gminy Czarny Dunajec oraz jednostka OSP Kościelisko
 
W tym miejscu również gorąco zachęcamy do pomocy w zbiórce na rzecz odbudowy spalonego domu:
 
Serdeczne podziękowania dla Karczma Zadyma za dostarczenie darmowej pizzy dla Naszych druhów po akcji


Trwa ładowanie strony prosimy czekać...