OSP Maruszyna

Ochotnicza
Straż Pożarna
w Maruszynie

Menu
(Zdj.: Jakub Bobak)

Ochotnicza Straż Pożarna w Maruszynie po raz kolejny na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej!

Tym razem druhowie OSP Maruszyna ramię w ramię wraz ze studentami z kierunku Ratownictwo Medyczne uczestniczyli w pozoracji zdarzenia masowego organizowanego przez władze PPUZ.

Założeniem zdarzenia masowego był wypadek samochodowy z udziałem wielu osób poszkodowanych. 

Po dojeździe na miejsce zgłoszenia i przeprowadzeniu rozpoznania wynikło, iż w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, w których podróżowało łącznie 10 pasażerów oraz dwóch przechodniów. 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przy przeprowadzeniu TRIAGE osób poszkodowanych w zdarzeniu, wydobyciu osób poszkodowanych z pojazdów w tym z jednego pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ofiarom wypadku oraz wsparciu ZRM w transportowaniu poszkodowanych do wyznaczonego Punktu Medycznego.

Nad wszystkimi działaniami czuwała oddelegowana kadra z PPUZ w Nowym Targu oraz Ratownicy Medyczni ze Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Po całym zdarzeniu odbyło się podsumowanie przeprowadzonych działań. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy władzom PPUZ za ogromne zaufanie oraz umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń wraz ze studentami z kierunku Ratownictwo Medyczne z zakresu wypadku masowego jak i ratownictwa technicznego.

Liczymy na kolejną owocną współpracę!

 

Galeria zdjęć ze zdarzenia:

Zdjęcia: Jakub Bobak oraz PPUZTrwa ładowanie strony prosimy czekać...