497[K]Q3 - QUAD CAN-AM OUTLANDER 500 MAX

Quad CAN - AM OUTLANDER 500 MAX o numerach operacyjnych 497 K Q3, zabudowany przez firmę Szczęśniak pozyskany od zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kościelisko

Zamontowana skrzynia w tylej części pojazdu umożliwia transport sprzętu w miejsce prowadzonych działań np.medycznego, gaśniczego lub czystego umundurownia dla strażaków podczas długotrwałych pożarów.

Pojazd tego typu jest wykorzystywany przy zdarzeniach różnego typu: podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych, pożarów w terenach trudnodostępnych, dostarczaniu sprzętu i ludzi a także wg zaistniałych potrzeb.
  1. Warto nadmienić, że to pierwszy pojazd tego typu na terenie naszej gminy.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom i instytucjom, które przyczyniły się do pozyskania pojazdu a w szczególności:
  • Wójtowi Gminy Szaflary - Panu Rafałowi Szkaradzińskiemu
  • Kołu nr 35 Maruszyna im. Stanisława Janika w przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce
  • Wspólnotom Leśnym w Maruszynie "Ciepłówka" oraz " Tarasówka"
  • Związku Podhalan oddział Maruszyna
  • Firmie Damix