Prezentujemy Państwu nasz najnowszy pojazd jakim jest Quad CAN - AM OUTLANDER 500 MAX o numerach operacyjnych 497 K Q3, zabudowany przez firmę Szczęśniak i pozyskany od zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kościelisko

Zamontowana skrzynia w tylej części pojazdu umożliwia transport sprzętu w miejsce prowadzonych działań np.medycznego, gaśniczego lub czystego umundurownia dla strażaków podczas długotrwałych pożarów.
Pojazd tego typu jest wykorzystywany przy zdarzeniach różnego typu: podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych, pożarów w terenach trudnodostępnych, dostarczaniu sprzętu i ludzi a także wg zaistniałych potrzeb.

Warto nadmienić, że to pierwszy pojazd tego typu na terenie naszej gminy.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom i instytucjom, które przyczyniły się do pozyskania pojazdu a w szczególności:
- Wójtowi Gminy Szaflary - Panu Rafałowi Szkaradzińskiemu
- Kołu nr 35 Maruszyna im. Stanisława Janika w przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce
- Wspólnotom Leśnym w Maruszynie "Ciepłówka" oraz " Tarasówka"
- Związku Podhalan oddział Maruszyna
- Firmie Damix